Çarpıcı Girişim Sitesinin Kuruluş Amacı Nedir?

 

Online kazanç konusunda ufak bir araştırma yaptığımda bu konuda büyük bir bilgi kirliliği olduğunu gördüm. Sağdan soldan duyma, klişeleşmiş bilgilerle dolu web siteleri insanların beynini bulandırıyor. Online iş kurmanın yollarını arayan girişimci adaylarının hevesi kırılıyor, dolayısıyla girişimci kardeşimiz daha yolun başında bu işten vazgeçmek zorunda kalıyor.

Bazı kişiler kendi online gelir modelini kuramamışken, insanlara bunu başarabileceğini söylüyor. Daha kendisi internet üzerinden kazanç elde etme konusunda başlangıç seviyesindeyken insanları bu konuda uzman olabileceklerine ikna etmeye çalışıyor.

Konu zaten hassas bir konu… Ülkemizdeki insanların online kazanç elde edebileceklerine dair inançları zaten yok. Verilen yalan yanlış bilgilerle insanların olmayan inancı hepten yok ediliyor.

Şu soruları kendime sordum:

  • İnsanları kendi online iş modellerini kurabileceklerine nasıl inandırabilirim?
  • Benim gibi birçok insanın hayatını internet üzerinden elde ettiği gelirlerle sürdürdüğünü nasıl anlatabilirim?

Maalesef ülkemiz online iş modelleri konusunda oldukça geriden geliyor. Çünkü kimse bu konuya hakim değil, üstelik konuya hakim olmadan diğer insanlara içi boş tavsiyeler veriliyor.

Yurtdışında yaşayan milyonlarca insan işini online platforma taşımış. Hem laptopunu yanına alıp ülke ülke geziyor, hem de internet üzerinden online işini yürütüyor. Bir PHP uzmanından, mobil programcıdan tut da, hiçbir mesleği olmayan vatandaş bile kendi online satış altyapısını kurup internet üzerinden satış yaparak hayatını kazanıyor.

Yurtdışında yaşayan insanlar mesleğini FREELANCER olarak homeofis ortamında yapmanın derdindeyken, bizim insanımız akşam hangi diziyi, hangi maçı izlesem derdinde…

Bu blogu online kazanç modeli kurma konusunda insanlara bir motivasyon ve bilgi kaynağı sunmak amacıyla kurdum.

Sahip olduğum bilgi birikiminin büyük bir kısmını ücretsiz bir şekilde paylaşacağım. Ücretsiz birçok blog yazısı, e-kitapçıklar ve eşsiz mail içerikleri sunarak online iş kurma konusundaki bilgi birikimini arttıracağım. Online iş kurma yolunda emin adımlarla ilerlemeni sağlayacağım.

Online iş modelleri, web sitesi kurma, tasarım yapma, blog ve satış yazıları hazırlama, web sitene trafik çekme, satış hunileri, online satış psikolojisi gibi konular üzerine bilgi dolu ücretsiz içerikler sunacağım.

Ücretsiz içeriklerin yanında aylarımı vererek hazırladığım ücretli ürünler de yayınlayacağım.

Hazırladığım kitabı okuyarak, hem adım adım kendi online işini kuracaksın, hem de ben bilgi ürünlerimin satışını yaparak online kazanç sağlayacağım.

Kendi online iş modelini kurma serüveninde rotasız bir gemiyle ilerlediğin bu zorlu yolculukta senin rotan, yol göstericin olacağım. Anlatacağım teknikleri kullanarak şu anda sürdürdüğün işini online platforma taşıyabilir, hiçbir işin olmasa bir sıfırdan kendi online iş modelini yaratabilirsin.

Blogumuzu takip ettiğin müddetçe internet üzerinden müşteri bulmanın ve online satış altyapısı kurmanın sırlarını öğrenmeye devam edeceksin. Paylaşacağım her içeriği düzenli olarak takip et ve bilgi dağarcığını arttırmaya çalış.

İnan bana bundan 2-3 yıl sonra kendi online işini yürütmenin keyfini çıkarıyor olacaksın. Beni takip etmeye devam et, hayalindeki o mükemmel iş hayatını yaratma fırsatı yakala.

Blogumuzun kuruluş amacıyla ilgili yazdığım bu yazıya şu sözlerle son vermek istiyorum:

Ağaca çıkmak istiyorsan yıldızları hedef al.

Hedefini her zaman büyük koy, vizyonun her zaman diğer insanlarınkinden büyük olsun. Sen her zaman YILDIZLARI HEDEFLE. Yıldızlara ulaşmak için çalışma yap. Bunu başaramasan dahi normal hedeflerine zaten kolayca ulaştığını göreceksin. Ama kim bilir, belki de gerçekten yıldızlara ulaşmayı başarırsın. Yıldızlara ulaşman dileğiyle…